FAQ

Máte dotaz? V přehledu najdete odpovědi na nejčastější otázky.

Informace o svítidlech

Kde svítidla využijte

 • Do jakých prostorů se svítidla hodí?

  Od kanceláří, obchodů, obchodních center přes veřejné prostory, banky, hotely až po restaurace, kavárny, wellness centra, showroomy, ale i rezidence – tam všude naše svítidla využijete. V kategorii Realizace se dozvíte více o hotových projektech.

 • Která svítidla jsou vhodná do kanceláří?

  Nad pracovní stůl doporučujeme svítidla, které splňují index oslnění UGR. Váš výběr pak záleží na daném prostoru a také designu, který hledáte. Pokud dané místo plní více účelů, nejlépe využijete stojací svítidlo Leira. Nabízíme jej v různých variantách od chytré Leiry, která dokáže regulovat intenzitu svítidla, po tu se zabudovaným pohybovým čidlem. 

  Do kanceláří se dále hodí závěsná svítidla s přímo-nepřímým vyzařováním jako je model Tres. Technologicky nejvyspělejším závěsným svítidlem je Inlio, které disponuje technologií Edge Lighting a Tunable White. Pokud chcete svítidla instalovat do recepcí, hal nebo foyer, využijete svítidla typu downlight.

 • Která svítidla jsou nejvhodnější do obchodních prostor?

  Do obchodních prostor využijete od závěsných přes vestavná a nástěnná až po přisazená či odsazená svítidla. Při výběru zohledněte, jak svítidlo nasvítí konkrétní produkt na konkrétním místě. Jiné svítidlo potřebujete pro nasvícení šperků, jiné pro oblečení. Pro ideální nasvícení nabízíme speciální zdroje.

  Druhý důležitý faktor představuje vyzařovací úhel, tedy to, jak velký prostor chcete nasvítit a v jaké vzdálenosti. Čím užší úhel, tím menší nasvícený prostor či drobnější předmět a naopak. Nabízíme širokou škálu úhlů od 15 po 60 °C.

Ocenění, technologie a zdroje

 • Získala některá vaše svítidla designová ocenění a kdo je navrhl?

  Spolupracujeme s celosvětově uznávanými designéry, kteří za svítidla sbírají významná ocenění.

  • Serge Cornelissen získal se svítidlem Vima cenu German Design Award 2017.
  • Matúš Opálka má na svém kontě svítidla Inlio, Ixyo, Indi a Indi+ a ocenění Red Dot Design Award 2014 / Design Concept, German Design Award 2016  a iF Design Award 2016 a 2017.
  • Simona Hrušková vyhrála se svítidlem Bent ceny German Design Award 2017, iF Design Award 2017 a A Design Award 2017.
  • Matyáš Kočnar získal se svítidly Tulpi a Torpi ocenění Red Dot Design Award 2015 / Design Concept.
 • Co je Human Centric Lighting? Jaká vaše svítidla disponují touto technologií?

  Osvětlení na principu Human Centric Lighting funguje tak, že simuluje přirozené denní světlo a přizpůsobuje se tak přirozeným biologickým rytmům člověka. Protože trávíme většinu času v interiérech, je Human Centric Lightning zásadní technologie, která má stejné účinky jako přirozené světlo – přináší pozitivní vliv na vnímání, zdraví a pohodu člověka.

 • Jaké LED čipy používáte?

  Používáme nejnovější světelné LED zdroje renomovaných výrobců jako CITIZEN, SAMSUNG, LG aj., proto mají naše svítidla maximální měrný výkon. Zároveň se orientujeme na speciální LED zdroje, které využijete hlavně pro obchodní účely. Svítidly s LED zdroji totiž osvětlíte konkrétní produkty.