Nástroje technické podpory

BIM objekty, 3D modely, DIAlux Plug-in, Fotometrická data. Všechny nástroje podpory na jednom místě.

DIALux_Logo

BIM modely

Building Information Modeling (informační modelování budov) je proces, při kterém vznikají sdílené informace mezi architekty, projektanty, dodavateli, správci budov a dalšími účastníky stavebního cyklu. Má využití u objektů, které kromě fotorealistické vizualizace obsahují specifická data jako technické parametry, geometrii budovy, ceny a další. Virtuální BIM model je shromažďuje a uchovává. Výhodou technologie je, že na jednom BIM modelu můžou současně pracovat desítky lidí – projektantů,architektů, techniků a statiků. Data se navíc při stavbě a údržbě budovy aktualizují. BIM modely využijete také pro 3D prezentaci. Zobrazení celého modelu vám tak přinese užitek při konzultacích s investorem, kde čárové výkresy nemusí být výstižné.

BIM object pro ARCHICAD si stáhnete jako kompletní balík nebo soubor pro jednotlivé varianty svítidel.
BIM object pro Revit si taktéž uložíte jako balík  nebo ve variantě pro jednotlivá svítidla.

DIALux plugin

DIALux je nejpoužívanější software pro světelně technické výpočty. Bezplatně jej využijete pro všechna svítidla různých výrobců. Využijete ho, pokud se podílíte na světelném návrhu. Umí počítat i denní osvětlení jak v interiérech, tak ve venkovním prostředí.

Pro naše svítidla nabízíme data pro obě verze programu DIALux Plug-in. Plug-in obsahuje databázi svítidel včetně fotometrických údajů a 3D modelů, za pomocí kterých svítidlo otáčíte tak, že jej vidíte ze všech stran. Ta mají také předdefinované použití. Příklad – stojací svítidlo Leira nemusíte výškově nastavovat, protože model už nese výškové informace.

Plug-in umí importovat i Eulumdata – fotometrická data svítidel. Plug-in si rovněž můžete otevřít online v české verzi.

Celý balíček stáhnete zde.

Na www.dialux.com najdete více.

3D modely do 3D softwarů

3D modely slouží pro finální vizualizaci projektu. Díky ním ve fázi návrhu projektu odhalíte případné kolize s ostatními zařízeními. Architekti a projektanti těmito programy zpracovávají výkresy.

3D modely DWG pro výpočetní program/software AutoCAD ke stažení zde.
3D modely 3DS pro výpočetní program/software 3DS Max ke stažení zde.
3D modely 3DM pro výpočetní program/software Rhino ke stažení zde.

Eulumdata

Eulumdata, neboli fotometrická data, tvoří textový soubor, který obsahuje informace o křivce svítivosti svítidla. Fotometrická data ve formátech .ldt a .ies nabízíme pro použití v programech RELUX, WILS, AGi32 a dalších.

Volně je stažení zde.

Stáhněte si zdarma náš whitepaper

A dozvíte se více o problematice kvality, udržitelnosti a certifikací výrobků z Číny ve srovnání s evropskými.

Zadejte váš email a my vám pošleme odkaz pro stažení whitepaperu.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Buďte informováni o novinkách, akcích, které pořádáme nebo na kterých nás můžete zastihnout nebo se dozvědět, co právě připravujeme.