Náš příběh

Roku 1992 jsme v pronajatém sklepě začali sestavovat první svítidla. Dnes jich z moderní výrobní haly ročně odchází 150 000. Někdy se zdá, že od začátků uplynul světelný rok. Vášeň pro kvalitní svítidla nás ale drží stále.

DJI_0124

Od začátku pro nás hrály prim technické parametry. Výstava v Hannoveru roku 1997 nám otevřela oči i dveře do světa světla. Ke kvalitě jsme přidali jedinečný vzhled a začali vyvíjet osvětlení, které spojilo špičkové vlastnosti a unikátní design.

Když nás v roce 2009 ekonomická krize zasáhla naplno a tržby klesly ze dne na den o 41 %, mohli jsme to vzdát, nebo se přizpůsobit. Zeštíhlili jsme firmu, přepracovali obchodní a marketingovou strategii a ještě víc přidali v našem zaujetí pro práci.

Roku 2009 jsme zakoupili areál Přibylovy tkalcovny v Novém Městě nad Metují a zrekonstruovali ji na moderní výrobní areál s mechanickou a kompletační dílnou. Sklad o rozloze 3500 m2 řídíme přes on-line mobilní terminály.

Na výzkumu spolupracujeme s odbornými organizacemi u nás i ve světě. Společně s univerzitami a vědeckými institucemi zkoumáme vlastnosti světla i svítidel.

Vybudovali jsme světelnou laboratoř s nejnovějšími technologiemi, která je klíčová pro neustálý vývoj svítidel. Nejdůležitější část představuje černá místnost s goniofotometrem a kulovým integrátorem, kde dochází k optickému měření. Termokomora zajišťuje měření termální. Naše laboratoř vykazuje velmi nízkou odchylku měření, která se pohybuje okolo 4 %, Díky ní svítidla neustále zdokonalujeme.

Vyrábíme a vyvážíme designová technická svítidla. Víme, že kvalitní osvětlení přináší lepší prožitek z místa – v práci, na úřadě, restauraci i doma. Co od svítidel očekáváme? Aby řešily potřeby lidí, kteří se v osvětlených prostorech pohybují.

Máme zaměstnance, kteří odvádí poctivou práci v každém detailu. V našich řadách najdete světové designéry, inženýry a světelné techniky, pro něž je vývoj světla denním chlebem. Jsme rádi za špičkové nástroje a ještě lepší tým s otevřenou myslí a nohama na zemi.

Bádáme a vzděláváme. Postavili jsme nejmodernější světelnou a vývojovou laboratoř. Spolupracujeme s univerzitami a vědeckými organizacemi. Zdokonalujeme metodu osvětlení Human Centric Lighting, která reaguje na požadavky organismu.

Stáhněte si zdarma náš whitepaper

A dozvíte se více o problematice kvality, udržitelnosti a certifikací výrobků z Číny ve srovnání s evropskými.

Zadejte váš email a my vám pošleme odkaz pro stažení whitepaperu.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Buďte informováni o novinkách, akcích, které pořádáme nebo na kterých nás můžete zastihnout nebo se dozvědět, co právě připravujeme.