Fakultní nemocnice Olomouc

Nově otevřená budova Fakultní nemocnice Olomouc splňuje jako jediný objekt svého druhu v České republice standardy pasivní budovy. Stavba s půdorysem ve tvaru písmene U je pozoruhodná z pohledu celkového designu, technického i konstrukčního řešení. Nemocniční budova s téměř nulovou spotřebou a praktická pro všechny uživatele posouvá soudobý standard zdravotnických zařízení směrem k vyšší kvalitě a šetrnosti.

r0082

Osvětlení reflektuje potřeby pacientů i personálu. Chodby lemují LED pásky a podsvícená madla. Pro zajištění požadované intenzity osvětlení jsou stropy osazeny zapuštěnými kruhovými svítidly Puri s čidly pohybu a intenzity denního osvětlení, řízeny protokolem DALI. Kruhy různých průměrů v nahodilém uspořádání mají působit uvolněným dojmem a snížit napětí pacientů. Veškeré zdroje na chodbách a čekárnách mají shodnou chromatičnost 3500 K, což je barva lidskému oku příjemná a uklidňující. Ve vyšetřovnách jsou zdroje s chromatičností 4000 K, tato barva světla nejlépe zajišťuje věrné podání barev, což je při zdravotnických výkonech nezbytné.

Architekt: Adam Rujbr Architects

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Buďte informováni o novinkách, akcích, které pořádáme nebo na kterých nás můžete zastihnout nebo se dozvědět, co právě připravujeme.