1/1

Human Centric Lighting

Human Centric Lighting (HCL) - osvětlení zaměřené na člověka.

Vlivem otáčení Země kolem své osy dochází ke změnám světelných podmínek s periodou 24 hodin. Lidský organismus toto zaznamenává v lidském oku pomocí gangliových buněk obsahujících fotocitlivý protein melanopsin, který pak ovlivňuje tvorbu hormonu melatoninu. Hormon melatonin ovlivňuje další hormony a orgány v těle. S ohledem na pobyt lidí v uzavřených prostorech s omezeným přístupem denního světla, nebo naopak pod umělým světlem v nočním období, je pak tvorba jednotlivých hormonů výrazně ovlivněna. Naším cílem je nahradit nedostatek denního světla v interiérech umělým osvětlením za pomoci Tunable White svítidel. Imitovat denní cyklus slunce, který má přirozený příznivý dopad na naši produktivitu a zdraví.

Prostřednictvím Tunable White můžeme ovlivňovat intenzitu, ale i teplotu chromatičnosti světla, které přizpůsobíme konkrétním činnostem člověka. K maximálnímu pocitu pohodlí pomůže osvětlení dobře zvolené dané činnosti a denní době. Vhodné světelné podmínky vedou k vyšší efektivitě, přesnosti práce nebo intenzivnější regeneraci. Podstatným aspektem je také snížení rizika určitých onemocnění. Víme, že nenahradíme slunce, ale pomůžeme lidem se cítit přirozeněji v jejich prostředí pomocí svítidel Tunable White.

V naší nabídce je již celá řada TunableWhite svítidel, ze které lze vybrat vhodné svítidlo do jakéhokoli typu interiéru.

Svítidla vhodná do kanceláří: INLIO, SANT, LEIRA.

Bodová svítidla: RAVO, TORVE.

Svítidla vhodná do obchodních prostor: IXYO, GATU, BASI.

Svítidla do komunikačních a společenských prostor: MILA, ROTAO, LINA.

Přihlaste se k odběru novinek

Následujte naši cestu světla.